2-clanok

Detox

Prečo a ako detoxikovať

Detoxikácia predstavuje niekoľkodňové očistenie tela od všetkých toxických látok, s ktorými sa Vaše telo musí každý deň vysporiadať.

Detox, o ktorom tu budem hovoriť je čisto bez jedla, iba s určitými nápojmi, ktoré by ste mali vypiť, aby ste prijali potrebné živiny.

Detox odporúčam robiť v období dovolenky. Môže sa stať, že budete unavený alebo podráždený počas detoxu, a nebolo by dobré, aby ste vtedy išli do roboty.

Počas detoxikácie nebudete jesť, fajčiť ani piť alkohol. Neodporúčam ani veľkú fyzickú aktivitu, budete mať totiž menej energie.

Prečo je detox dobrý pre vaše telo?

Tak ako som poznamenal na začiatku, Vaše telo sa musí každý deň vyrovnať s množstvom toxínov, ktoré v tejto dobe tvoria súčasť každého dňa. Ráno vstanete, dáte si kávu (možno aj cigaretu), ak si stihnete dať raňajky, asi nie sú zložené z ovsených vločiek, ovocia a kvalitných bielkovín a tukov. Na obed idete do jedálne/reštaurácie, ak si aj dáte soté s ryžou namiesto vyprážaného syru, asi k tomu nemáte dostatok čerstvej zeleniny, potom príde ďalšia káva, nejaký stres v robote, alebo v rodine, dáte si sladkosť, večer nejaký alkohol a sadnete si pred telku. Ak sa v tomto opise náhodou vidíte, detox a zlepšenie stravy potrebujete ako soľ. Opíšem Vám to jednoducho, fajčenie a dlhodobý nedostatok fyzickej aktivity Vám cievy zužuje, to viete. Nezdravé jedlo Vám zas cievy zanáša tukom. A stres Vám silno rozpumpuje srdce. Teraz si predstavte, že máte zúžené a zanesené cievy, a stresujete sa. Koľko myslíte, že potrvá kým sa Vám niečo stane? Pravdepodobne krátko. To čo chcem dosiahnuť, je Vám pomôcť. Týmito článkami Vám chcem zadarmo poradiť, ako sa vyhnúť zbytočným problémom a dlhému sedeniu v u lekára na rôzne vyšetrenia. Takže teraz sa pozrime na detox bližšie.

2-1-clanok

Ako teda funguje tento detox. Doobeda si odšťavíte ovocie a poobede zeleninu. Odšťavte si toľko, aby ste mali okolo pol litra šťavy. Šťavu si pokojne zrieďte vodou. Okrem týchto štiav treba vypiť asi liter a pol čistej vody, a ešte môžete vypiť dva alebo tri bylinné čaje. Veľmi dobrý je žihľavový, očisťuje krv a nezakysľuje organizmus.

Týždeň pred začatím detoxu by ste mali obmedziť mäso a mliečne výrobky, aby telo nedostalo šok z toho, keď zrazu tieto potraviny nebudete prijímať. Tak isto aj po detoxe začnite jesť málo a diétne jedlá. Nedajte si hneď pizzu alebo burger. Začnite šalátom s trochou syra a kúskom pečiva. Tento detox by som Vám odporúčil dvakrát za rok na tri až päť dní. Individuálne podľa toho ako sa cítite.

Alebo to môžete spraviť aj tak, že si dáte jeden až dva dni detoxu, ale častejšie za rok. Pokiaľ nechcete týždeň pred a po detoxe obmedzovať stravu, je tu aj iná možnosť. Sám som si vyskúšal viacero druhov detoxu, aby som mohol z vlastnej skúsenosti povedať ako to pôsobilo na mňa, a aby ste sami posúdili, ako sa budete detoxikovať. Samozrejme, najlepšie je skúšať, začať jedným dňom a potom skúsiť viac.

Môj osobný príklad: Určitý čas som jedával 6 jedál denne, samozrejme zdravá strava, a každú druhú nedeľu som mal cheat-day a po ňom v pondelok som mal deň detoxu. Je to ako keby protiklad toho čo som písal, ale pre niektorých z Vás bude práve tento druh detoxu ten pravý. Osobne si myslím, že dlhší detox s obmedzením stravy pred a po je lepší pre telo, avšak žijeme v rýchlej dobe a aj jeden deň očisty pre Vás spraví veľa a môže Vám pomôcť znížiť riziko infarktu, cukrovky a ostatných problémov.

Pred začatím detoxu sa poraďte so svojím lekárom o svojom zdravotnom stave. Nezačnite detox, pokiaľ Vám Váš lekár túto očistnú kúru nedovolí.

Ak sa vám článok páčil, budem rád ak ho podporíte lajkom alebo zdieľaním. Ďakujem.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
16 + 15 =


Návrat hore