17-clanok

3 statické cviky na brucho, ktoré by ste nemali vynechávať

Vylepšite svoj tréning s nasledovnými cvikmi na svaly stredu tela – core. Prečo by ste mali cvičiť svaly stredu tela – nazývaný aj CORE? Hlavne kvôli ich významnej pomoci pre funkčný stav celého pohybového systému a pre zdravie kĺbov a taktiež pre prevenciu zranení.
Dobrá správa pre vás je tá, že aj napriek rôznym fitnes pomôckam s drahými reklamami, jediné čo potrebujete na precvičenie týchto cvikov je podlaha. Zariadenia ponúkané v reklame často krát nemajú šancu prekonať cvičenie s vlastným telom, a sú aj všeobecne nekvalitné.
17-clanok-1

Prvý cvik našej trojice je plank na lakťoch. Pri tomto cviku ste na podlahe tvárou do zeme. Oporné body sú lakte a predlaktia a špičky nôh. Tento cvik je pomerne ľahký, sťažovať si ho môžete tým, že v ňom zotrváte dlhší čas. Dôležité je, aby ste mali okrem napnutého brucha aj prepnuté kolená a stiahnuté predné stehná.

17-clanok-2
Druhý cvik je variácia prvého a to bočný plank. Pri tomto cviku si ustrážte polohu vášho tela. Nemôžete sa nakláňať dopredu ani dozadu. Ako vidíte na obrázku, teraz máme na podlahe iba jednu ruku a podľa strany sa opierame o ľavú alebo pravú nohu, nie o obidve zároveň. Vždy sa opierajte o tú istú ruku aj nohu zároveň.
17-clanok-3
17-clanok-4
Posledný z mojej top trojice je cvik pri ktorom priťahujete kolená k hrudi podobne ako pri horolezcovi, akurát máte nohy vo vzduchu. Môžete použiť fitloptu, TRX popruhy, alebo inú jednoduchú pomôcku, vďaka ktorej sa dostanete do východzej pozície, ako je na obrázku. Z tejto pozície sa pomalým koordinovaným pohybom priblížim obi dvoma kolenami naraz k hrudníku. Sekundu podržím a ovládaným pohybom vrátim nohy do prvotnej pozície. Tento cvik patrí medzi mierne pokročilé, avšak ak prekonáte prvotný strach a máte aspoň trochu silné ramená, tak ho hravo zvládnete. Na mojich tréningoch tento cvik zvládajú muži aj ženy rôznych vekových kategórií, aj keď si na začiatku myslia, že na to nemajú 😉

Na mojich tréningoch sa zo začiatku venujem primárne cvikom s vlastnou váhou, aby mali moji klienti mali vybudované pevné základy držania tela a silný core.

Všetky tieto cviky môžete vykonávať v pohodlí domova. Najprv však odporúčam aby ste sa poradili so svojím osobným trénerom a boli si istý, že ich zvládnete bez zranení. Určite tieto cviky nevykonávajte, ak na nie ste pripravený.
Ak sa vám článok páčil, budem rád ak ho podporíte lajkom alebo zdieľaním. Ďakujem.

Chceš začať cvičiť pod dohľadom osobného trénera?

Pozri si cenník a vyber si tréningový plán

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
11 × 22 =


Návrat hore